Organizujemy autokarowe wycieczki objazdowe krajowe i zagraniczne. Do tej pory odwiedziliśmy już sporą część najciekawszych miejsc w Polsce, a także byliśmy we Włoszech, w Niemczech, Holandii, Czechach i Austrii. W wyjazdach po Mazowszu zawsze niezmiernie aktywnie biorą udział Powstańcy Warszawscy zgromadzeni wokół ośrodka na Nowolipiu 22, z którym od 1 stycznia 2022 roku wpółpracujemy po tym jak 31 grudnia 2021 roku zakończyliśmy projekt miejski, w ramach którego prowadziliśmy w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy tę placówkę.
Zapraszamy Was do udziału w naszych kolejnych podróżach.
Już po raz drugi byliśmy w bajecznie kolorowej Holandii. Podczas tej niezapomnianej wyprawy odwiedziliśmy najsłynniejsze miasta Królestwa Niderlandów, a wśród nich: malowniczy Amsterdam poprzecinany siecią kanałów, Goudę rozsławioną na cały świat przez gatunek sera o tej samej nazwie, Utreht pamiętający jeszcze czasy rzymskie, czy zabytkowy Haarlem. W miasteczku Oudewater mieliśmy okazję zważyć się na słynnej wadze czarownic. Szczęśliwie nikt nie okazał się lżejszy niż piórko.
Walcząc z listopadową szarugą wybraliśmy się do tropików pod Berlinem. Tropical Island to największy na świecie kompleks rekreacyjno-rozrywkowy imitujący warunki tropikalne. Pod olbrzymią kopułą mieści się las deszczowy, SPA, basen w kształcie laguny. Centrum ma powierzchnię ponad 6 ha.
Z okazji Dnia Nauczyciela w podróż zabraliśmy pedagogów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach. Oprócz zwiedzania miasta rozsławionego przez Mikołaja Kopernika oraz przepyszne pierniki, pojechaliśmy na wspaniałą wycieczkę do Borów Tucholskich. Tam, oprócz podziwiania piękna przyrody, bawiliśmy się przez całą noc na szalonej imprezie przy rytmach muzyki.
Kaszuby to niezwykła mieszanka: wspaniała przyroda, przepiękne widoki, barwna kultura, własny język, bogactwo zabytków. I choć trudno to wszystko poznać przez kilka dni: spróbowaliśmy. Zwiedziliśmy m.in.: fabrykę porcelany Lubiana i Muzeum Hymnu Polskiego w Będominie. Byliśmy w „Domu do Góry Nogami” w Szymbarku, a także odwiedziliśmy niezwykłe miejsca mocy z kamiennymi kręgami w Odrach.
Na początku września 2016 wybraliśmy się na wycieczkę do Ziemi Lubuskiej na święto winobrania, organizowane corocznie w Zielonej Górze. Przy okazji zwiedziliśmy Gorzów Wielkopolski i Kostrzyń nad Odrą. Ten ostatni uznawany jest za najbardziej zniszczone wojną miasto na terenie dzisiejszej Polski, i nazywany czasem „polską Hiroszimą”. Wybraliśmy się także na wycieczkę do Berlina.
O Wiedniu mówi się, że to jedno z miast o najwyższej jakości życia na świecie. Chyba nie ma w tym przesady. Wiedeń to miasto wyjątkowe: o imponującej ofercie kulturalnej, pełne niesamowitych atrakcji turystycznych, o wyjątkowej atmosferze i kolorycie. Tu historia miasta jest żywa niemal na każdej ulicy.
Do Wiecznego Miasta wybraliśmy się z nauczycielami szkoły podstawowej nr 3 w Markach z okazji zakończenia roku szkolnego. Nie sposób opisać Rzymu w trzech zdaniach tak aby oddać jego atmosferę i bogactwo atrakcji turystycznych. Nie na darmo Rzym już od starożytności znany jest jako Wieczne Miasto (łac. Roma Aeterna), a także „stolica świata” (łac. caput mundi – dosłownie „głowa świata”). Według tradycji Rzym został założony w 753 p.n.e. przez Romulusa, który został jego pierwszym królem.
W ramach Czwartej (autokarowej) wizji terenowej z cyklu „na przedpolach Warszawy” odwiedziliśmy miejsca pamięci na szlaku: Pęcice – Pruszków – Budy Zosine – Młochów – Zimne Doły – Powsin oraz Wilanów. Na polanie w Zimnych Dołach przy ognisku i grochówce z kuchni polowej odbyło się oficjalne zakończenie programu Obroża.